Osłona elastyczna ma zastosowanie zarówno jako izolacja tymczasowa w technologii prac pod napięciem jak i do zwiększenia bezpieczeństwa przy manewrowaniu wkładkami BM. Kształt został zaprojektowany tak aby jednym ruchem zaizolować bezpiecznik, jego podstawę oraz część elementów przyłączonych do niej (szyna, końcówka kabla). Wykonana w całości z elastycznego materiału o właściwościach elektroizolacyjnych.
ZASTOSOWANIE
Osłona przeznaczona jest do prac pod napięciem przemiennym do 1000 V lub napięciem stałym do 1500 V, przy urządzeniach rozdzielczych. Osłony stosowane do wyizolowania podstaw i wkładek bezpiecznikowych o wielkości od NH1 do NH3. Osłony są tak wyprofilowane, aby umożliwić skuteczne wyizolowanie podstawy bezpiecznikowej wraz z wkładką bezpiecznikową i przyłączonymi do podstawy bezpiecznikowej przewodami z końcówkami kablowymi. Mocowanie osłon za pomocą klamerek B113.4002.
PRZECHOWYWANIE I KONSERWACJA
Osłony należy przechowywać i transportować w torbie lub etui w sposób zapobiegający ich ściśnięciu, zgięciu lub mechanicznym uszkodzeniom. Osłony przechowywać w pomieszczeniach suchych z dala od źródeł ciepła, w atmosferze nieagresywnej chemicznie. Chronić przed działaniem promieni słonecznych. Zaleca się przechowywanie w temperaturze otoczenia od 10 °C do 25 °C. Osłony powinny być czyszczone po każdorazowym użyciu. Do czyszczenia stosować ciepłą wodę (do 40 °C) z dodatkiem delikatnego detergentu. Po oczyszczeniu, osłony dokładnie osuszyć, w temperaturze nie przekraczającej 60 °C i pokryć talkiem. Przy silnym zabrudzeniu do czyszczenia zaleca się stosowanie preparatu ASOREL. Czyszczenie preparatem wykonywać w przestrzeni otwartej lub w pomieszczeniach wentylowanych.